Oğluna Quaresma, kızına Anne Marie adını veren baba durdurulamıyor

Diyarbakır’ın Sur ilçesine bağlı Ferit Köşk Mahallesi’nde yaşayan Veysi Çevik, 14 yaşındayken elektrik akımına kapılması sonucu sol gözünü kaybetti. Engeli nedeniyle profesyonel futbolcu hayali yarıda kalan Çevik, bu hayalini engelliler futsal takımlarında oynayarak sürdürdü.

KARISINI TALISCA YAPMAK İSTEDİ

Çevik 2017 yılında dünyaya gelen oğluna Beşiktaş’ın eski futbolcusu Ricardo Quaresma’ya olan hayranlığından dolayı Quaresma Azad ismini verdi. 2020’de dünya gelen kızına ise İngiliz şarkıcı Anne Marie’nin ismini verdi.

Çevik, 2022’de de Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nün ‘vatandaşların, genel ahlaka uygun olmayan, gülünç olarak değerlendirilen, yazım ve imla hatası olan ad ve soyadı değişikliği başvuruları, e-Devlet aracılığıyla veya yazılı olarak ilçe nüfus müdürlüklerine yapabilecek’ duyurusunun ardından kendi ismini Beşiktaşlı futbolcu Rachid Ghezzal, eşinin de ismini yine o dönem Beşiktaş’ta oynayan Anderson Talisca olarak değiştirmek için başvurdu. Ancak başvurusu kabul edilmedi.

Veysi Çevik, 22 Nisan’da doğan kızına yine hayranı olduğu Fenerbahçeli milli voleybolcu Melissa Teresa Vargas’ın ismini verdi. Kızının ismi nüfus kayıtlarına Teresa Vargas Nuda olarak geçti. 

Çevik, “Çocuklarına neden sporcu ve sanatçı isimleri koyuyorsun diye soruyorlar. Ben profesyonel, büyük bir sporcu olamadım. İstedim ki bari çocuklarım, isimleri gibi profesyonel olsun” dedi.

“11 ÇOCUK DAHA YAPMAYI DÜŞÜNÜYORUM”

Voleybolcu Melissa Teresa Vargas’ı çok sevdiğini belirten Çevik, “Bugün voleybolda Melissa Vargas’ı sevmeyen bir insanı tanımam. Onun gibi bir sporcu zor bulunur. O yüzden onu çok seviyorum. Adını, başarısından dolayı da yeni doğan kızıma verdim. Kızımın, Vargas gibi başarılı bir voleybolcu olmasını çok isterim. Quaresma’dan sonra bir oğlum olursa tabii önceliğim Talisca ama Muslera koymayı çok isterim. 11 çocuk daha yapmayı düşünüyorum. Ben çocuk çok seviyorum” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x